Dorotka i Michał
Strona główna Aktualności Galeria Czytelnia Materiały różne Kontakt

Pielgrzym
 Paulo Coelho

   Bohater książki wyrusza na pielgrzymkę do Santiago de Campostela legendarną Drogą Mleczną, którą pątnicy podążali już w średniowieczu. Towarzyszy mu tajemniczy przewodnik, Petrus, nauczyciel Praktyk Zakonu RAM.

To właśnie pod jego okiem pielgrzym jest poddawany najrozmaitszym próbom i ćwiczeniom. Z tej niezwykłej podróży, podczas której przeżyje wiele spotkań z aniołami i demonami oraz weźmie udział w tajnej ceremonii templariuszy, bohater wróci odmieniony, przekonany, że to, co jest niezwykłe, znajduje się na drodze zwykłych ludzi.

Powieść oparta na osobistym doświadczeniu autora.
(2003)

OCENA DOROTKA
OCENA MICHAŁ

   Po kilku próbach przeczytania i zatrzymywania sie w tym samym momencie na szlaku postanowiłam zrobić przerwę. To co przeczytałam oceniam pozytywnie, ale nic wiecej. Byc moze za jakis czas znowu spróbuje:)

   Z opowiadań wynika, że jest to pierwsza książka Paulo Coelho. I dlatego pewnie nie czyta jej się tak łatwo jak kolejnych. Twierdzenie, że jest to ksiązka na podstawie jego doświadczeń jest mocno przesadzone. Postać głównego bohatera jest zbyt idealna...

Dobre opowiadanie o poszukiwaniu ... wszystkiego. I sensu i świadomości i miłości. Myślę, że jest ona dobrym narzędziem do pracy nad sobą przy okazji dojrzewania.

    
© Dorotka i Michał Bielińscy