Dorotka i Michał
Strona główna Aktualności Galeria Czytelnia Materiały różne Kontakt

Zahir
 Paulo Coelho

   Ester, żona znanego pisarza, znika bez wieści. Ostatni raz widziano ją z młodym tłumaczem z Kazachstanu. Czy została porwana, zamordowana, a może uciekła z kochankiem? Dlaczego nie daje znaku życia? Jak po dziesięciu latach małżeństwa mogła odejść bez słowa? On próbuje ułożyć sobie życie bez niej, wiąże się z inną kobietą, pisze kolejną powieść. Jednak nie potrafi zapomnieć. Ester staje się jego obsesją, jago Zahirem. Wokół niej krążą wszystkie jego myśli. By ją odnaleźć, musi wyruszyć na stepy Azji Środkowej, w długą podróż, która pozwoli mu na nowo narodzić się dla miłości.
(2005)

OCENA DOROTKA
OCENA MICHAŁ

   Napisana w sposób bardzo specyficzny książka, która trafia do tych, którzy są w stanie się na nią otworzyć. Nie trafiła do mnie, chociaż pomysł był ciekawy. Dla tych, którzy lubią sie męczyć przy czytaniu. Ja czytam żeby sie zrelaksować:)

   Mocne opowiadanie o poszukiwaniu miłości klarownej, o ograniczeniach w jakie nadajemy kochanym osobom, o szukaniu wolności w miłości. Przydatna osobom, które chcą kochac świadomiej.

    
© Dorotka i Michał Bielińscy