Dorotka i Michał
Strona główna Aktualności Galeria Czytelnia Materiały różne Kontakt

Cisco - szara eminencja Internetu
 Bunnell David, Brate Adam

   Dziesiątego grudnia 1999 roku Cisco Systems, jako trzecie przedsiębiorstwo w historii - po General Electric i Microsofcie - z impetem przełamało barierę 300 miliardów wartości rynkowej. Nie był to pierwszy rekord w historii najjaśniejszej gwiazdy Doliny Krzemowej. Próg 100 miliardów firma pokonała w 12 lat - nawet imperium Gatesa potrzebowało na to prawie dwukrotnie dłuższego czasu. W ciągu niecałych pięciu lat w roli prezesa John Chambers dziesięciokrotnie podniósł wartość firmy. Osiągnął to dzięki największej w historii akcji przejmowania mniejszych spółek - nowe nabytki dochodzą w tempie jednej firmy na miesiąc. Cisco ma również najbardziej dochodowe strony WWW na świecie - każdego dnia witryna przynosi obroty rzędu 50 milionów dolarów. Mimo powyższych faktów niewielu przeciętnych zjadaczy chleba wie o Cisco cokolwiek bliższego. Ksiązka Davida Bunnella opisuje historię dwojga kochanków z Uniwersytetu Stanforda, którym zamarzyło się wysyłanie listów miłosnych elektroniczną pocztą. Od tego wszystko się zaczęło...
(2000)

OCENA DOROTKA
OCENA MICHAŁ

   

   Pozycja powstała w wyniku wnikliwej analizy i poszukiwań autorów. Dzięki temu dowiadujemy się kilku szczegółów, których na próżno szukac w podobnych publikacjach. Autorzy starali się nadać książce formę analizy Cisco z cechami ... opowiadania. Jednak efekt tych zabiogów raczej średni. Sama książkę oceniam dobrze z kilku względów:
  • Mimo, że autorzy sprawiają wrażenie laików w sprawach technicznych, nie popełniali wiekszych błędów - dzięki temu książka ta może być rownież delikatnym wprowadzeniem w techniczne zaplecze Internetu!
  • książka trzyma w napięciu - czytelnik sam zastanawia się jaki mógł byc kolejny krok Cisco.
  • publikacja zawiera wiele wskazówek dotyczącyh prowadzenia biznesu, czy zarządzania. Nie są one wytłuszczone, czy wstawione w ramki (nie jest to w końcu podręcznik), ale wyczulony czytelnik jest w stanie bez trudów je odnaleźć.
  • autorzy zrobili cos co uwielbiam - pozostawiaja czytelnika w pozytywnym nastawieniu do poruszonego tematu - prowadzenia biznesu IT.


    UWAGA! Posiadam jeden egzemplarz do sprzedania! Cena tylko 8 zł!

  •     
    © Dorotka i Michał Bielińscy